baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

Zdravé koktejly z Aloe vera

Aloe Vera je pro své schopnosti velmi známá v lékařských a kosmetických oborech. Nejprospěšnější částí rostliny je dužina a naopak vedlejší účinky v podobě projímavých potíží způsobuje slupka. Aloe Vera nalezla své využití již mnoha tradičních medicín, například v Číně, Japonsku, Jižní Africe nebo také v Rusku.

Aloe Vera v koktejlech

Dnes se stále více setkáváme s Aloe Vera v podobě drinků, které navíc zvyšují sílu imunitního systému. Jak už bylo zmíněno, blahodárné účinky skrývá dužina rostliny. Proto je důležité co nejvyšší procento čistého gelu z Aloe obsažené v drinku. Samotný gel rostliny je ale sám o sobě nahořklý, proto jsou do drinků přidávány další ingredience s různými příchutěmi.

Na trhu je široký výběr gelů z Aloe Vera, ale mezi výrobci jsou nemalé rozdíly v kvalitě. Proto je důležité klást velký důraz na výběr co nejvyšší kvality. Pít koktejly ale nemusíte jenom doma, můžete si na něj zajít třeba do koktejl baru, který tento sortiment nabízí.

Zajímavé recepty z Aloe Vera

Nevíte jak si zpříjemnit letní večery, nebo jak na párty svým přátelům nabídnout něco originálního? Zaujmout můžete speciálními zdravými koktejly z Aloe Vera. Receptů alkoholických či nealkoholických nápojů je celá řada a smíchat si můžete opravdu cokoliv dle vlastní fantazie.

Spalování tuku a podpora hubnutí

Obezita je závažný problém dnešní moderní doby. Stále více lidí propadá tomuto chronickému onemocnění, které je dále spojeno s řadou zdravotních problémů.

Aloe Vera má mimo jiné také schopnost, že dokáže srovnat překyselení (pH v těle) a tím nastaví ty správné podmínky pro hubnutí. Dále detoxikuje organismus, zajišťuje správný metabolismus a podílí se na bezproblémovém fungování trávící soustavy. Samozřejmě i tyto aspekty napomáhají k účinnému hubnutí.

Aloe Vera je také velmi důležitá v otázce vstřebávání živin. S rostoucím věkem náš organismus už nedokáže kvalitně vstřebávat důležité živiny (minerály, vitamíny apod.) a Aloe Vera tuto schopnost výrazně zlepšuje.

autor textu: Gabriela Zmeškalová; 8.7.2014