baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

Jak aloe podporuje hubnutí

Obézních lidí ve "vyspělých zemích" dramaticky přibývá a odborníci obezitu považují za obrovský problém. Proč? Protože s ní úzce souvisí rozvoj závažných zdravotních problémů, jako je diabetes (cukrovka), vysoký krevní tlak, kardiovaskulární choroby, nádorová onemocnění, zkrátka "moderní zabijáci". Lidé se chtějí ve zdraví dožívat vysokého věku, proto se stále více zajímají o zdravý životní styl a není jim lhostejné, kolik váží.

Existuje spousta různých diet a metod hubnutí, od konzumace "tukožroutských polévek", přes složité "počítání kalorií", finančně náročnější "krabičkovou dietu", sestavování jídelníčku "podle krevní skupiny" až po bizarní "polykání nestravitelného balastu" nebo zázračné "pilulky na hubnutí".

Hodně lidí si myslí, že hubnutí je jen o nechutné dietě, odříkání či fyzickém trápení v posilovně. Bohužel, často tomu tak je, zvláště pokud se jedná o jednostranně zaměřené postupy. Naštěstí existují propracované koncepty, ve kterých se určité postupy kombinují, např. koncept hubnutí S3.

Hubnoucí koncept by měl být chutný, snadno dodržitelný, dodávající energii bez negativních účinků na naše zdraví a hlavně bez následného jojo efektu, při kterém člověk "pracně zhubnutá kila" znovu nabere. V průběhu hubnutí je více než užitečné přidat do jídelníčku vhodné doplňky stravy.

Hubnoucí dieta - 3 kritéria

Základní kriterium při rozhodování o konkrétní dietě by mělo znít:
"nebude mít hubnutí negativní vliv na mé zdraví?"

Dále byste měli hledat odpovědět na otázku:
"až s hubnutím přestanu, nepřiberu znovu?"

A také se předem ubezpečit, že:
"hubnoucí dietu zvládnete bez pocitů hladu, psychických i fyzických problémů."

Jaký způsob hubnutí považovat za zvládnutelný a zdraví prospěšný?

Zkusme si představit naše tělo jakou soustavu tisíců vzájemně propojených biochemických reaktorů, ve kterých neustále probíhají biochemické reakce. Jedním z parametrů, ovlivňujících průbeh (rychlost, rovnováha) reakcí, je hodnata pH, která vyjadřuje poměr kyselin a zásad. O tom se učí již žáci v hodinách chemie.

Je vcelku logické, že zvýší-li se poměr kyselin v těle, poruší se tzv. acidobazická rovnováha a reakce neprobíhají tak, jak by měly. Hovoříme pak o překyselení organismu neboli latentní acidóze.

Aloe nás nejen podpoří

Rostlina Aloe vera, resp. gel získávaný z vnitřní části listů, je jedním z ideálních doplňků stravy, protože dokáže velmi účinně detoxikovat tělo a harmonizovat imunitu, snižovat obsah cholesterolu v krvi, čistit střeva a roztahovat krevní kapiláry. Metabolické pochody v našem organismu pak začínají správně fungovat a zvyšuje se tak účinnost celého hubnutí.

Ale představa, že stačí pít gel z Aloe a za týden budete hubení jak proutek, patří spíš do říše science-fiction. Nic takového aloe neumí.

Díky obsahu přibližně 200 bioaktivních látek však Aloe umí spoustu dobrého, mimo jiné i zvyšovat pH, tedy snižovat překyselení a vyladit náš organismus do optimálního stavu, obdobně jako jsou sladěny nástroje v symfonickém orchestru. Složení aloe gelu je zkrátka excelentní, bezkonkurenční a sotva něčím nahraditelné.

Pohyb, životospráva a pitný režim

Má-li být hubnutí účinné i během stabilizační fáze, kdy programujeme naše tělo proti jo-jo efektu, je třeba určitým způsobem změnit náš jídelníček. Čím pestřejší jídla budeme konzumovat, tím snadněji si tělo zvykne a přestane vymýšlet způsoby, jak si "ukládat zásoby na horší časy" a vytvářet tak jo-jo efekt.

O pitném režimu toho bylo již hodně napsáno a vedou se, často zcela odlišné, debaty a polemiky. Proto jen velmi stručně. Je logické, že při hubnutí, navíc doprovázeném detoxikací pitím aloe gelu, je třeba z těla odplavovat uvolňované odpadní látky a jedy.

Čistá voda je tím nejpřirozenějším a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout. Stačí na to jen začít myslet a v průběhu celého dne vodu popíjet. Nepřelévat se ani nevysychat, jen mít po ruce vodu a rozumným způsobem pít. Pak ani nebudete muset sledovat, kolik vody jste přesně vypili.