baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

Aloe Vera nápoj

O úžasných schopnostech Aloe vědeli již naši dávní předkové a její listy používali hlavně na vážná poranění. Dnes je však sortiment výrobků z Aloe vera daleko širší a nalézt ji můžeme v různých typech produktů. Nejznámějšími typy jsou asi kosmetika, potravinové doplňky a nápoje. V každé kategorii produktů by měla mít Aloe svůj význam a odpovídajícím způsobem pomáhat.

Nápoj a šťáva s obsahem Aloe

Současným fenoménem je Aloe vera nápoj. Regály supermarketů i benzínových pump jsou plné nápojů s obsahem Aloe Vera. Bez ohledu na výrobce, příchuť a objem mají jedno společné:

Řešíte zdravotní problém nebo se jen chcete napít?

Většinou se pod označením nápoj prodává šťáva s aloe, u které je obsah vnitřního gelu z listů velmi nízký. Kromě aloe se do nápojů často přidává hroznová šťáva. Důvod je velmi prostý. Nízká cena a neutrální chuť šťávy z hroznů. Pokud na nápoji objevíte nápis 100% Aloe, přečtěte si co takové označení vlastně znamená, např. zde: …

Za zamyšlení stojí i nápoje, u kterých se v popisu produktu dočtete, že obsahují např. 99,5 % Aloe, kyselinu citrónovou, konzervační a další látky. Pokud by nápoj skutečně obsahoval tolik Aloe, obsah všech ostatních látek by musel být pouhé půl procento. No není to divné?

Proto si sami odpovězte na otázku, zda máte obyčejnou žízeň nebo se chcete pokusit zbavit zdravotního problému pomocí Aloe a podle toho se řiďte. Pitím nápojů s nízkým obsahem Aloe sice můžete dosáhnout placebo efektu, ale pokud chcete do svého těla dostávat účinná množství biologicky aktivních látek, měli byste pít co nejkvalitnější gel z Aloe vera.

Variantu, při které denně vypijete několik desítek lahví aloe nápoje, nesnesou vaše ledviny a protestovat asi bude i vaše peněženka.

Na myšlence "Nejsem tak bohatý, abych utrácel za levné věci" od Johna D. Rockefellera asi něco bude, nemyslíte?