baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

Gel z listů Aloe vera

Pokud má náš organismus příznaky oslabené imunity, jsme náchylnější k různým nemocem. A pokud již onemocníme, obtížněji a déle se s nemocí vypořádáváme. Aloe Vera gel dokáže bojovat na třech frontách současně:

Zajímá Vás, jak to aloe dělá?

Pod zelenou slupkou listů narazíme na vnitřní Aloe Vera gel. Je to opravdu unikátní mix přibližně dvou set biologicky aktivních látek. Zastoupeny jsou tyto skupiny (zdroj www.aloe-info.cz):

Všechny bioaktivní látky z gelu spolu působí jako obrovský megaorchestr hudebních nástrojů v tzv. synergii, což znamená, že se jejich účinky nesčítají, ale přímo násobí. Proto má gel z Aloe Vera tak mimořádné účinky, jak ostatně prokazují stovky odborných studií a tisíce kazuistik a zkušeností lidí, kteří gel vyzkoušeli jako alternativní prostředek tzv. komplementární medicíny (doplňkové léčby).

Není gel jako gel. Jak poznat kvalitu?

Nejpodstatnější vliv na kvalitu finálního produktu má způsob pěstování, sklizně a zpracování surového aloe gelu. Zde je několik kriterií pro kvalitní gely z Aloe:

Šťáva s aloe žízeň uhasí, nic víc nečekejte

Už jste si v supermarketech všimli PET lahví nebo Tetrapack krabic s barevně hýřivými a výraznými nadpisy "Šťáva s ALOE", "100% ALOE džus"? Kolik myslíte, že skutečně obsahují Aloe gelu?

Ono označení "100%" znamená pouze to, že kromě Aloe nebyl k výrobě použit jiný druh ovoce či zeleniny, tedy že se nejedná o směs džusů či šťáv. Ale poměr ředění se z informací na obalu člověk většinou nedoví. Je to podobné, jako když nalejete na dno třetinky trochu ovocného sirupu a dolejete vodou.

Šťávy se běžně míchají poměrem 1 díl sirupu ku 50 i více dílům vody. Pokud je tedy pro člověka vážícího 70 kg doporučené denní dávkování 70 ml aloe gelu, měl by v případě šťávy 1:50 vypít denně 3500 ml, což je tři a půl litru šťávy(!) Jedině tak do sebe dostane stejné množství účinných látek jako je v doporučené denní dávce gelu.

Např. na eShopu www.aloe-vera-napoje.cz se o nealko nápoji "Aloe Vera KING natural bez cukru" dozvíte, že je "novinkou v oblasti džusů s kousky dužiny Aloe Vera a blahodárnými účinky". Koupit si jej můžete v 1,5 L PET lahvi za 74,- Kč (při odběru min. 120 lahví).

Levné může být také velmi drahé

Zkusme si vzít do ruky kalkulačku a počítejme:
Pokud by byl ředící poměr 1:50, měli byste denně vypít 3,5 litru Aloe Vera KING za pouhých 172,- Kč. I kdyby výrobce recepturu řádně "omastil" poměrem 1:20, vyjdou denní "blahodárné účinky" na 69,- Kč.

Naproti tomu vysoce kvalitní Aloe gel (obsahující 89 % a více gelu), stojí přibližně 700,- Kč za 1 litr. A pokud dobře počítáme, vychází nám cena za 70 ml 49,- korun českých. No není to divné?

Zdraví máme jen jedno

Pamatujte, že zdraví máme jen jedno a je asi tím nejdůležitejším v našem životě. Ostatní problémy už bývají víceméně malichernostmi. A pokud je človek fyzicky i psychicky opravdu zdravý, může v živote dosáhnout čehokoliv.

Ne nadarmo se říká, že "prevence je daleko lepší i levnější než dlouhodobá léčba v plné síle rozvinutého onemocnění". Souhlasíte?

Nebo si myslíte, že "začít kopat studnu, až máme žízeň", je projevem moudrosti?