baner sušené chilli.top baner Chilli.top baner semena chilli.top

Aloe a péče o vlasy

Vlasová kosmetika z Aloe má schopnost regenerovat vlasy a pokožku, především v ranném stadiu, kdy vlasy teprve začínají vypadávat. Alopecie neboli vypadávání vlasů může mít vícero příčin, ale většinou se dá nějak řešit. Určitě tento problém nezanedbávejte a začněte s alopecií bojovat co nejdříve.

Vlasová kosmetika z Aloe

Vlasovou kosmetiku z Aloe (šampón, kondicionér, vlasová kůra) můžete zakoupit u různých prodejců. Drogerie, kadeřnické i kosmetické salóny, lékárny a samozřejmě internetové obchody nabízejí široký sortiment. Obdobně jako u gelů pro vnitřní užívání, také u vlasové kosmetiky je víc než vhodné poradit se s odborníky a podrobně prostudovat složení konkrétního produktu. Podívejte se, kolik procent Aloe je na produktu deklarováno a raději se vyhýbejte přípravkům s parabeny, silany a syntetickými látkami, u kterých je riziko alergických reakcí a vedlejších účinků.

I pokud máte vlasy zdravé, není od věci dopřát si občas jako relax vlasovou kůru z Aloe. Podpoří se přirozený lesk vlasů a jejich perfektní vzhled, navíc si vlasy odpočinou od častého fénování, barvení či natáčení. Co se týká klasické vlasové kosmetiky, tedy šampónů a kondicionérů, je jejich používání jednoduché, případně si můžete prečíst pokyny v příbalovém letáku.

Kvalita versus cena

Ceny vlasové kosmetiky jsou velmi různé a pohybují se v širokém pásmu. Pokud chcete pro své vlasy určitou kvalitu, řiďte se selským rozumem.

Jakou kvalitu asi dostanete v produktu Dr. Happy Lopuch šampon na vlasy TATRACHEMA Trnava 500 ml za 16,- Kč včetně DPH? Po odečtení ceny obalu se šroubovacím uzávěrem, etikety a DPH zjistíte, že cena tohoto "super šampónu" je 8 Kč za půl litru(!)

Dalším příkladem může být Go&Go natural šampon aloe vera 500ml za 33,- Kč nebo Mitia šampon Aloe vera 400ml za 42,- Kč. Ani u jednoho se nedovíte KOLIK % Aloe tyto šampóny obsahují! Proč asi?

Dáváte přednost svým vlasům nebo botám?

Co má taková otázka znamenat? Jen Vás chceme přimět k prostému uvažování. Krom vlasů vlastníte zcela jistě také boty. A občas je krémujete, ošetřujete, impregnujete, zkrátka o ně pečujete. K tomu používáte produkty, jako např. Krém na boty ECWCS 250g za 90,- Kč, NST impregnační krém na boty 100ml za 169,- Kč nebo BRILLANT GEL 100ml za 247,- Kč.

Již chápete smysl úvodní otázky? Na vlasy si koupíte litr šampónu (údajně s Aloe) za 66,- kaček a na boty pořídíte litr gelu za 2470,- korun? Pokud ano, pak jsou pro Vás obyčejné boty důležitejší než vlasy(!)

Jenže pozor! Staré boty v pohodě nahradíte novými. Ale vlasy? Ty přece máte jen jedny. A na celý život!